ROBERT PIEKARA Z KROSS ENDURO TEAM ŚWIETNIE ROZPOCZĄŁ SEZON.

Facebook

Robert Piekara z Kross Enduro Team świetnie rozpoczął sezon. Niedługo czeka go prawdziwy test na światowych zawodach

Czołowy polski zawodnik enduro dopiero co okazał się bezkonkurencyjny na wyścigu Enduro Trails w Bielsku-Białej.Niedługo staje przed szansą zdobycia tytułu mistrza Polski podczas zbliżającej się rywalizacji w Srebrnej Górze. Przed nim też cały cykl zawodów w Słowenii i we Włoszech.  

Piekara jest liderem nowo sformowanego zespołu Kross Enduro Team, w skład którego wchodzi jeszcze dwójka doświadczonych czeskich zawodników – Jakub Pekař i Dominika Durcakova. Sezon rozpoczął się niedawno, ale zawodnicy muszą już wchodzić na jak najwyższe obroty. Jeżdżący na modelu Kross Moon 3.0 mieszkaniec Zakopanego rozpoczął od zajęcia 5 miejsca na zawodach w słowackiej Kalnicy na trzydniowy majowym festiwalu Bikefest. Ale już w trakcie jubileuszowych zawodów Enduro Trails w pierwszy weekend czerwca w Bielsku-Białej, będących jedną z edycji Central European Enduro, Piekara okazał się najlepszy i stanął na najwyższym stopniu podium.

– Przyjechali tam riderzy z Czech, Austrii i Węgier, więc rywalizacja była bardzo zacięta. Sam byłem zaskoczony swoją formą i doskonałym wynikiem, ponieważ reszta zawodników okazała się bardzo dobrze przygotowana. Szczególnie, że ten wyścig stanowił eliminację do Enduro Word Series – komentuje Piekara.

Na kolejne miejsce na podium nie trzeba było długo czekać. Zawodnik Kross Enduro Team 16 czerwca podczas Enduro MTB Series w Przesiece dojechał do mety jako drugi. – Organizatorzy zafundowali nam spory wycisk. Zwłaszcza, że był to wyścig w formule on-sight, czyli bez wcześniejszego zaznajomienia z trasą. Uczestnicy musieli pokonać trzy OS-y, a cały przejazd trwał zaledwie 25 minut. Można było złapać niezłą zadyszkę i wielu zawodników sobie z tym nie poradziło – przyznaje Robert Piekara.

W najbliższym czasie planuje udział w najbardziej wymagających zawodach Enduro Word Series – Petzen Jamnica (Słowenia, 30.06-1.07), La Thuile (Włochy, 21-22.07) i Finale Ligure (Włochy, 29-30.09). Ale nie mniej ważnym punktem w jego ambitnej sportowej rozpisce są Mistrzostwa Polski, organizowane 25 i 26 sierpnia w Srebrnej Górze. Impreza jest o tyle ważna, że rok temu te zawody w ogóle nie zostały rozegrane. Oficjalny tytuł mistrza czeka więc na zdobywcę.  

Zobacz także

Dodaj komentarz